Start Årets Sesong Sesong Arkiv Nyheter Klubbhistorie Viggohytten Linkar
04.03.2020:

NFFs honorære stipend til Pål

Under Hordaland Fotballkrets til klubbsamling i midten av Februar fekk Pål Gangstøe overrekt NFFs honorære stipend. Dette blir delt ut til personer som har utmerket seg med lang og tro tjeneste for klubb som leder, lagleder, trener el. i annet frivillig verv.

Juryen sin grunngjeving for prisen:

Pål Gangstøe – SK Viggo

Pål har vært primus motor i sportsklubben Viggo i over 30 år. Da fotballkretsen hadde ventetid på to år for å ta imot nye seniorlag, henvendte Pål og kamerater fra Minde og Storetvedt seg til den gamle storheten Viggo, som tok imot dem med åpne armer i 1987. 

Siden den gang har Pål bekledd flere roller, og har sittet som fotballformann nesten alle år frem til i dag.

Han har vært klubbens administrator rundt 1-laget og lagets treners beste støttespiller og stedfortreder. Pål er tilstede på de fleste treninger, og nesten alle kamper – hjemme og borte. Han bidrar til at Viggo alltid fremstår med respekt og sikrer god tone og godt klima med enhver motstander og dommere.

Pål er en pådriver for inntekter til klubben og han står bak uttallige dugnader. Han har også stått i spissen for gjenreising av klubbens hytte på Nipefjellet, et arbeid som ble belønnet med lokal kulturpris. Pål tok også initiativet til, og har vært sentral i, SK Viggos populære nyttårsturnering i Haukelandshallen som i år ble arrangert for 30. gang. Og han har de siste årene initiert månedlig møteplass for klubbens veteraner og pensjonister på sin egen arbeidsplass. 

Pål er en ydmyk, lojal og høyt respektert ildsjel med sterk rettferdighetssans som gjennom 30 år så langt, har representert SK Viggo spesielt, og fotballen generelt, på en forbilledlig og utmerket måte.

Vi håper stipendet inspirerer og motiverer til fortsatt frivillig innsats i klubbens og fotballens tjeneste.
 
Nyhetsarkiv
Siste Nytt:
15.03.2020Utsatt Generalforsamling
04.03.2020Stipend til Pål
22.02.2020Generalforsamling
07.02.2020Kampflytting
06.02.2020Seriestart 18.april
20.01.2020Kampoppsett OBOS
04.01.2020Vinnarar turnering
25.12.2019Nyttårsturnering 2020
20.12.2019Pulje 7.divisjon
Aktuelle Linker:
NFF
Viggohytten
BA
BT
Stians Corner
Nyttårsturnering
NC Vinnere
Copyright 2015 www.skviggo.com - webansvarlig: ove@skviggo.com